Aktualności

Nowa frezarka do pni Bandit SG-75 staje się coraz bardziej popularna na świecie.

Nowy Bandit SG-75 został zaprojektowany, aby zyskać miano najlepszej i najbardziej wszechstronnej frezarki do pni dostępnej na rynku w swojej klasie. Dzięki dużej elastyczności umożliwiającej poruszanie się po pozycjach różnego typu oraz wielkości, urządzenie to może służyć do wysoko wydajnej pracy związanej z oczyszczaniem powierzchni pod różnorodne inwestycje z pni drzew, ale  frezarka ta może również sprawdzić się  w zastosowaniach rezydentalnych, prowadzonych na mniejszą skalę i zwykle w warunkach ograniczeń . Profesjonaliści zajmujący się frezowaniem pni odniosą korzyści z tempa pracy oraz skuteczności działania tej maszyny, dzięki czemu można łatwo i szybko zredukować ogromną liczbę pni drzew.

SG-75_2020-05_001 res

SG-75 napędzany jest 74-konnym silnikiem wysokoprężnym Kohler z elektronicznym wtryskiem paliwa, który ma największą moc spośród wszystkich frezarek do pni tej klasy. Nowoczesny układ przekładni napędowej zasila jedną z dwóch opcji tarczy frezujących o średnicy 27 cali - tarcza frezująca Bandit o grubości 1 cala (25 mm) z 32 frezami typu "Green Teeth" lub tarczę frezową "New Revolution" o grubości 1,25 (32 mm) cala z 44 frezami  z węglikiem spiekanym. Gdy operator jest na pozycji gotowy pracy,  unikalna funkcja Super Sweep firmy Bandit może zostać włączona, aby zapobiec ponadnormatywnemu obciążeniu i zgaśnięciu silnika, cofając nieznacznie tarczę frezowa i wstrzymując ruch wahadłowy, aż do odzyskania przez silnik obrotów. Jest to przydatna funkcja kontrolowania skrajnego obciążenia zwłaszcza w okresie docierania silnika frezarki i zapewniająca płynną pracę.

SG-75_2020-05_018 res - Kopia

Dzięki wiodącej w branży wielkości strefy gromadzenia urobku, SG-75 może skomasować i kontrolować gromadzenie urobku po frezowaniu pnia, który jest odprowadzany przez tarczę frezową. Dzięki szerokiej rozpiętości kurtyn antyodpryskowych ograniczających tą strefę, maszyna skupia przy tym ogromną ilość rozdrobnionego urobku  w skoncentrowany stos, tak aby po wykonaniu pracy  ułatwić porządkowanie pozycji. Dzięki szerokim parametrom ruchu wahadłowego ("swing")

SG-75_2020-05_020 res3

80-calowy (2032 mm) poziomy zakres pracy tarczy z boku na bok jest szerszy niż we wszystkich innych maszynach w tej klasie. Bardzo często dzięki powyższym cechom udaje się uniknąć potrzeby zmiany pozycji jednostki podczas frezowania pnia, jak również także konieczności sprzątania rozrzuconych wokół zrębków po zakończeniu frezowania. Te cechy pozwalają również zaoszczędzić więcej czasu na doraźne działanie operatora, czyli frezowanie. Jeśli chodzi o wysokość frezowanego pnia, SG-75 może dosięgać wysokość cięcia 31 cali (787 mm) nad ziemią i zagłębić się prawie dwie stopy (600 mm)  pod powierzchnią w celu wgłębnego wyeliminowania systemu korzeniowego pnia. W połączeniu z niezrównaną, bezprecedensową i oszałamiającą pojemnością 54 stóp sześciennych (1.53m3) strefu gromadzenia urobku pomiędzy kurtynami antyodpryskowymi, nic dziwnego, że ta maszyna została odpowiednio nazwana potocznie „Królem pojemnej strefy gromadzenia urobku”.

bandit_56885055643 res

System wysuwania i wsuwania gumowy gąsienic SG-75 umożliwia poruszanie się po trudnym terenie, z zachowaniem należytej stabilności podczas frezowania. Gąsienice SG-75 rozszerzają się do 55 cali (1397 mm), zapewniając najszerszy rozstaw gąsienic (przy pełnym wysuwie) w swojej klasie oraz tym samym korzystniejszy rozkład masy, aby zapewnić większą moc i lepsze wypoziomowanie, szczególnie na pochyłych powierzchniach lub nierównościach terenu. Możliwy jest również przejazd przez standardową bramkę przydomową, ponieważ gąsienice mogą się schować do 35 ” (889 mm). Szybka prędkość jazdy zapewnia łatwiejsze docieranie do pni drzew w strefie prowadzenia prac.

bandit_56885061660 res - Kopia

Jeśli chodzi o sterowanie, bezpieczeństwo i wygodę, przyjazny dla użytkownika radio-pilot może sterować wszystkimi funkcjami SG-75, a także daje operatorom swobodę wyboru najlepszej pozycji pod względem widoczności procesu frezowania i  zachowania bezpiecznej odległości. Proste przyciski, przełączniki i joysticki radio-pilota pozwalają użytkownikom zarządzać precyzyjnymi ustawieniami i regulacjami prędkości ruchu wahadłowego, interwału opuszczania tarczy frezowej, prędkości poruszania i nie tylko. Dostępne jest opcjonalny lemiesz, aby ograniczyć do minimum pracę ręczną podczas procesu oczyszczenia pozycji po wyfrezowanym pniu.

bandit_56885072766 res

Mówiąc najprościej, nowa frezarka gąsienicowa do pni Bandit SG-75 znacznie przewyższy wszystkie konkurencyjne frezarki do pni w swojej klasie, oszczędzając czas i pieniądze. Nie tylko przewyższa wybranymi parametrami ale wyraźnie przyćmiewa swoich rywali, ale jej dodatkowe udogodnienia i  sprytnie zaprojektowane ulepszenia zapewnią satysfakcjonujące i idealne wrażenia z posiadania tego narzędzia we wlocie swoich maszyn. Bandit SG-75 powinien być Twoją flagową frezarką do pni.

(źródło: Oficjalna publikacja Bandit Industries, Inc, tłumaczenie A.Głowa, ZUiUZ Bandit Authorized Dealer)

https://www.youtube.com/watch?v=WBOpb2NbUh8&t=0s