O nas

Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni powstał w 1985 roku z inicjatywy trzech współwłaścicieli Jacek Gędzior, Andrzej Popek, Jerzy Franek. Doskonaląc się sie w pracach związanych z pielęgnacją drzew oraz zagospodarowaniem odpadów zielonych, poszukiwaliśmy przede wszystkim właściwych rozwiązań dla usprawnienia naszych działań. Dzięki tym wysiłkom na przestrzeni lat wypromowaliśmy liczne rozwiązania oraz urządzenia, których skuteczność i niezawodność moglismy potwierdzić sami, zdobywając cenne doświadczenie. W Polsce byliśmy pionierami we wdrażaniu do eksploatacji rębarek do rozdrabniania gałęzi i konarów, frezarek do usuwania pni, a w późniejszych latach również recyklerów do rozdrabniania drewnopochodnych odpadów, wysokowydajnych produkcyjnych rębarek biomasowych oraz mulczowników. Ponad 25 lat temu zapoczątkowaliśmy sprowadzanie ze Stanów Zjednoczonych, jedynych w swoim rodzaju, niezwykle wydajnych i niezawodnych maszyn Bandit, promując je na ważniejszych imprezach targowych, wystawach i pokazach w Polsce oraz krajach Europy Środkowo-Wschodniej. 

Warto podkreślić, że większość urządzeń, które trafiły do nas kilkanaście i więcej lat temu pracuje do dnia dzisiejszego. W wielu przypadkach wysłużony sprzęt nie został całkiem wycofany z użycia ale pełni funkcję rezerwowe, bądąc wciąż zdatny do wykorzystania w razie zaistneinia nagłej potrzeby. Tak stało się w przypadku jednych z pierwszych komunalnych modeli rębarek do gąłęzi. Wzrost zamożności oraz skali działań polskich przedsiębiorstw, przemiany, nowe inwestycje, rozwój rynku biomasy i recyklingu, a także dotacje unijne oraz procesy dostosowawcze zmierzające do osiągnięcia standardów UE, stały się głównym powodem, napływu większego, bardziej wydajnego oraz bardziej zaawansowanego technicznie sprzętu. W tym właśnie czasie sprowadziliśmy na nasz rynek pierwsze potężne recyklery, które stały się jednymi z najbardziej cenionych, uniwersalnych i wszechstronnych rozdrabniaczy za sprawą unikalnego systemu rozdrabniającego "Cuttermill" oraz opcjonalnego pakietu rotora nożowego, umożliwiającego konwersję w rębak nożowy. Z biegiem czasu ofertę uzupełniły wysokowydajne, gąsienicowe maszyny do mulczowania i frezowania, które również są potwierdzeniem wysokiej klasy i renomy maszyn Bandit. 

Maszyny firmy Bandit Industries, Inc, którą reprezentujemy w Europie Środkowo-Wschodniej cieszą się sporym uznaniem i dobrą opinią użytkowników na całym świecie. Typoszereg produktów oferty handlowej tego renomowanego producenta wypełnia kilkadziesiąt wydajnych i solidnie zbudowanych modeli maszyn, które charakteryzują unikalne rozwiązania technologiczne, wysokie standardy bezpieczeństwa, najlepszej jakości podzespoły oraz liczne elementy opcjonalnego wyposażenia mające na celu usprawnienie pracy w określonych warunkach. Niezależnie od klasy wielkości urządzenia, każda z tych maszyn zapewnia długie lata niezawodnej eksploatacji i pozwala pracować efektywniej niż konkurencyjne urządzenia o zbliżonych parametrach technicznych.

Dysponując długoletnim doświadczeniem w sprzedaży maszyn Bandit, na przestrzeni lat zabezpieczyliśmy tym urządzeniom również doskonałe wsparcie w zakresie serwisu, obsługi technicznej oraz sprzedaży części zamiennych w Polsce. Od początku działalności dystrybucyjnej świadczymy usługi w zakresie doradztwa technicznego, napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych, remontów, przeglądów okresowych oraz instruktaży wdrożeniowych. Prowadzimy sprzedaż oryginalnych części zamiennych, zapewniając możliwie krótki czas dostawy oraz korzystne ceny.

Mając na względzie możliwość lepszej obsługi potencjalnego klienta Bandit w naszym regionie, zmierzamy do utrzymywania stanów magazynowych wybranych i bardziej popularnych modeli maszyn oraz stosownych zapasów części zamiennych. Naszą działalność wspieraliśmy również usługami recyklingu z wykorzystaniem mobilnych rozdrabniaczy Bandit Beast, starając się pokazać, jak efektywnie można używać recyklerów Beast w różnych aplikacjach.

Mamy motywację oraz energię niezbędną do dalszej ciężkiej pracy, która przyczyni się do jeszcze większej popularyzacji maszyn Bandit Industries, Inc w Europie Środkowo-Wschodniej oraz ciągłego postępu usprawniającego wszystkie aspekty dystrybucji urządzeń tego renomowanego producenta!

47483b

W ostatnim czasie współpracując z niemieckim producentem renomowanych rozwiązań recyklingowych Eurec Environmental Technology GmbH nasza firma Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni pragnie rozszerzyć ofertę zapewniając naszym klientom dostęp do maszyn o innym przeznaczeniu i charakterystyce niż rdzenny typoszereg Bandit . Nasi Klienci mogą cieszyć się teraz dostępem do rewelacyjnych rozdrabniaczy wolnoobrotowych (dwuwałowych) , separatorów, systemów pakietowania, stacji magnetycznych i innych rozwiązań recyklingowych EuRec wspieranych lokalnie przez nasz zakład.