MISJA BANDIT INDUSTRIES

KLUCZOWE WARTOŚCI BANDIT INDUSTRIES

  • Uczciwość i rzetelność - Charakteryzuje nas najwyższa rzetelność oraz etyczne zachowanie, dzięki czemu dostarczamy to co obiecaliśmy. Wzmacniamy naszą reputację poprzez zaufanie. Nasi dealerzy, klienci, dostawcy, współpracownicy oraz załoga musi być w stanie zaufać temu co mówimy oraz być przekonana, że będziemy utrzymywać nasze zaangażowanie.
  • Doskonałość w osiągach - Poświęcenie Bandit w kwestiach jakości, osiągów oraz wsparcia klienta, jest tym co wyróżnia nas spośród konkurencji. To osobista duma naszych pracowników oraz klientów nieustannie popycha i motywuje nas do dokonywania ulepszeń naszych procesów, produktów oraz usług serwisowych, które dostarczamy. Nasz nieustannie kontynuowany sukces zależy od określenia potrzeb naszych pracowników i przekroczenia oczekiwań naszych dealerów oraz klientów.
  • Praca zespołowa - Różnorodny zestaw talentów, sposobów myślenia oraz opinii jest tym co czyni nasz zespół silnym. Respektujemy doceniamy różne opinie, doświadczenie oraz przygotowanie. Zdajemy sobie sprawę, że tylko poprzez wspólną prace, możemy osiągnąć lepsze wyniki, niż ktokolwiek z nas mógłby osiągnąć samodzielnie.
  • Poświęcenie - Dokonujemy znaczących poświęceń nawzajem oraz względem tych z którymi pracujemy oraz którym świadczymy usługi. Jesteśmy oddani, aby dostarczyć bezpieczne i satysfakcjonujące środowisko pracy dla naszych pracowników. Zaangażowanie którym dzielimy się jest kluczowe, aby odpowiedzieć na potrzeby naszych dealerów oraz klientów. Dalszy rozwój dziedzictwa Bandit Industries, to nasz obowiązek.

KRÓTKA HISTORIA BANDIT INDUSTRIES

Misja Bandit oraz podstawowe wartości firmy są jej częścią od samego początku, kiedy Mike Morey Sr. odszedł z czołowej pozycji jednego z głównych konkutrentów Bandit Industries, uważając, że może po prostu zbudować lepszy produkt. Morey nie czuł się dobrze przez presję wywieraną przez najwyższe kierownictwo na tłamszenie jego pomysłów oraz wprowadzanie zmian, które były sprzeczne z jego osądem, na temat tego co powinno prowadzić do otrzymania dobrego produktu.

„Nikt nie słuchał; to nie dla mnie, ani dla ludzi z produkcji, ani dla klientów, którzy przecież często mówią nam, czego potrzebują ”- powiedział Morey na temat środowiska pracy, które doprowadziło go do założenia własnej firmy. „Frustracja nie jest nawet wystarczającym określeniem, żeby opisać jak to było”.

Mike w końcu powiedział dość w 1983 roku i przy wsparciu swojej żony (również współzałożyciela Bandit, Dianne) oraz ich dzieci, założył małą firmę o nazwie Foremost Fabrications. Kupił warsztat naprawczy o powierzchni 560 metrów kwadratowych, znajdujący się w szczerym polu, około 10 mil na zachód od Mt. Pleasant, Michigan. Mając do pomocy sześciu pracowników, Mike, wraz z nowo powstałym zespołem, zbudował pierwszy rębak Brush Bandit® - model 100, korzystając z projektów odrzuconych przez jego poprzednią firmę.

Trzymając się misji oraz podstawowych wartości Bandit, Morey ruszył w drogę, aby promować nowy rębak. Oprócz innowacyjnego projektu wraz ze słynnym obecnie skrzyniowo-ślizgowym układem podającego, obiecał uczciwość, rzetelność i pewne wsparcie jako dowód zaangażowania właścicielskiego Bandit. Nie minęło wiele czasu, zanim pierwszy ładunek rębaków Bandit trafił w drogę.

W 1987 roku Jerry Morey i Dennis Tracy opuścili tę samą konkurencyjną firmę, aby dołączyć do Mike'a i Dianne jako współwłaściciele, wnosząc ze sobą znaczące doświadczenie w sprzedaży i marketingu. Nazwa firmy została oficjalnie zmieniona z Foremost Fabrications na Bandit Industries i wszystko zaczęło napierać tempa.

Bandit Industries jest pionierem na rynku samobieżnych rębaków, wprowadzając pierwszy rębak gąsienicowy na początku lat 90-tych. Kilka lat później Bandit zaprezentował maszynę Beast® - potężny horyzontalny rozdrabniacz, który wkrótce stał się jedną z wiodących maszyn na światowym rynku urządzeń do przetwarzania odpadów drewnopochodnych, tworzyw sztucznych, gontów bitumicznych, gumy i wielu innych. w latach 2000-tych Bandit opracował typoszereg frezarek do pni, a następnie nośniki gąsienicowe z wymiennymi osprzętem w postaci głowicy frezującej i mulczującej. W 2013 r. Bandit zaprezentował typoszereg osprzętów dla nośników typu skid-steer przeznaczonych do szeroko pojętych prac związanych z oczyszczaniem powierzchni zadrzewionych.

Wraz z rozwojem poszczególnych typoszeregów produktów wzrosły możliwości produkcyjne. Uśredniając mniej więcej co dwa lata prowadzono znaczną rozbudowę ważniejszych budynków sieci produkcyjnej, przez co oryginalny warsztat firmy Bandit o powierzchni 560 metrów kwadratowych powiększył się do ponad 26 000 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej umiejscowionej w dwóch lokalizacjach w środkowej części stanu Michigan, USA. Aby zapewnić dobre wsparcie klientom i służyć im jako ambasador marki, sieć dystrybucyjna Bandit rozszerzyła się na ponad 200 lokalizacji dealerskich na całym świecie. Aktualnie łącznie ponad 400 pracowników Bandit zajmuje się projektowaniem, montażem, lakierowaniem, elektroniką, sprzedażą, marketingiem oraz spedycją.

Wszystko to było możliwe, ponieważ podstawowa misja i wartości Bandit Industries nie uległy zmianie. Jakie postawiono sobie cele? Budować sprzęt najwyższej jakości. Budować i utrzymywać silne, trwałe relacje z klientem. Trzymać się najwyższego poziomu uczciwości i rzetelności. Pozostać oddanym doskonałości wydajności na wszystkich frontach. Stworzyć dodatkową siłę dzięki pracy zespołowej i partnerstwu. Zawsze szanować klientów, zarówno w firmie, jak i poza nią.

Do tej pory była to wspaniała podróż.... ale najlepsze jest jeszcze przed nami!